25 Haziran 2024 - Salı

Şu anda buradasınız: / BATI’NIN KAN KOKAN TARİHİ !
BATI’NIN KAN KOKAN TARİHİ !

BATI’NIN KAN KOKAN TARİHİ ! İlhami Pınar

Sömürü ve talanla, maddî zenginlikler üzerinden insanlığa meydan okuyan Batı’nın, karanlık tarihi üzerinde konuşulmayınca, zannediliyor ki pırıl pırıl bir geçmişe sahipler.  Görsel ve yazılı medyayı elinde tutan ve bunları çok iyi kullanan ABD ve Avrupa ülkeleri, bu imkânlarını,  “ötekiler”  dediği İnsanları karalamak ve kötü göstermek için değerlendiriyor. Avrupa’da çok sayıda ülkenin parlamentosu, Türkiye’yi baskı altına almak için 1915 olaylarını  “Ermeni Soykırımı” olarak kabul ediyorlar. ABD ise her yıl bunu yeniden ısıtıp geri çekerek Türkiye’ye karşı kullanıyordu. Nihayet ABD, de sözde soykırım kervanına katılanlardan oldu. Bizlere “soykırım” ithamında bulunan Batılıların tarihine bir bakalım!
Fransa’nın, Çad’da İslâm âlimi soykırımı: 1917’de Fransa, Çad’da ülkenin her yerinden İslâm âlimini  “konferansa” bahânesiyle davet etti. Fransız cellatlar, gelen 400 İslam âlimini orada vahşice katletti.
ABD’nin, Hiroşima soykırımı: ABD Başkanı Truman’ın emri ile 6 Ağustos 1945’te atom bombasıyla Hiroşima’da ilk ânda 70 bin kişi katledildi. Radyasyon hastalıkları sebebiyle Hiroşima’nın ilk beş yıl içerisindeki bilançosu 200 bin ölüye ulaştı.
Almanya’nın, Namibya soykırımı: 1904’te Nabibya’yı sömürgeleştiren Almanya, bir yıl içinde en az 75 bin insanı katletti. 
Faransa’nın, Cezayir soykırımı: 5 Ağustos 1945’te Fransız işgal kuvvetleri, Cezayir halkına saldırdı. Bir günde 45 bin kişi şehid edildi. 1 Kasım 1954-19 Mart 1962 arası, Cezayir’in bağımsızlık mücadelesinde Fransa, 1,5 milyon Cezayirli Müslümanı şehid etti.
Haçlı ordularının, Boşnak Müslümanlara soykırımı: 1995’te, gözü dönmüş Ratko Mladiç komutasındaki Sırp katiller, Srebrenitsa’da 8.372 Boşnak Müslümanı şehid ettiler. Sırplar, kimlikleri tespit edilmesin diye cesetleri parçalayarak 64 ayrı toplu mezara gömdüler. Masum müslümanları Sırp katillere teslim eden ise, BM’nin sözde “Barış Gücü”nün Hollandalı komutanı Thom Karremans idi.
Belçika’nın, Kongo soykırımı: Kongo’yu sömürgeleştirdiği 1890-1905 arasında, 10 milyon insan öldürdü. Köle olmak istemeyen çocukların elleri ve ayaklarını kestiler. Belçika askerleri, kendi aralarındaki kesilmiş çocuk eli koleksiyonu yapıyordu. 20 milyon olan Kongo nüfusu 8 milyona kadar düşmüştü.
Batı’nın kan ve göz yaşlarıyla dolu “soykım” tarihi bu kısa sayfalara yetmeyecektir elbette. Batı’nın kara kıta dedikleri Afrika’dan, Amerika kıtasından ve dünyayın daha birçok yerindeki vahşîlikleri de anlatamadık. Batı’nın kodlarında ve felsefesinde bu vahşîlik zaten vardı. 
İşte, Avrupa ve ABD’nin,  yani Vahşî Batı’nın,  “özgürlük,” “demokrasi,” “medeniyet,” dediği kan kokan ve zulüm üreten kirli medeniyeti… Bu hadsiz ve utanmaz güruha, anladıkları dilden konuşulmadığı müddetçe kan dökmeye, sömürmeye, zulüm üretmeye, yalan ve iftiraya devam edecekler. 
Vuslat Dergisi, Haziran sayısını Batı’nın “soykırım” tarihini işlemeyi  uygun gördük.
Dergimize makale katkısında bulunan deyerli hocalarımıza müteşekkiriz. 
Selâm ve duâ ile 

 

logo
Bugünün ihyasından yarının inşaasına
Bize Ulaşın

0(216) 612 78 22

0(216) 611 04 64

vuslat@vuslatdergisi.com

Ihlamurkuyu Mah. Alemdağ Cad.
Adalet Sok. No:11 P.K 34772
Ümraniye / İstanbul