05 Aralık 2021 - Pazar

Şu anda buradasınız: / Yeni Dünya Düzeninde Müslümanlar Nerede?
Yeni Dünya Düzeninde Müslümanlar Nerede?

Yeni Dünya Düzeninde Müslümanlar Nerede? Editör

 ABD Devlet Başkanı George W. Bush, 11 Eylül 1990’da, patlak veren Körfez Krizi ile ilgili olarak, Kongre’de yaptığı konuşmada, Sovyetlerin çöküşü sonrası kurmak istedikleri “Yeni Dünya Düzeni”ni terennüm etmişti. Çok geçmeden ABD yöneticileri, küresel imparatorluk hayallerini gerçekleştirmek amacı ile önce Irak, sonrasında Yugoslavya ve Afganistan ve şimdilerde Suriye olmak üzere dünyanın dört bir yanını yağma ve talan etmeye başladı.

Küreselleşme, küresel ekonomi, globalleşme, diyalog, demokrasi, barış, savaş, terör... Bunlar, “Yeni Dünya Düzeni”nin terimleri. Yani emperyalizmin yeni sözcükleri... Rockefeller, Rothschild... Bunlar da “Yeni Dünya Düzeni”ni kurgulayan ve hedefleyen, bununla dünyayı kontrol etmek ve yönlendirmek isteyen küresel elit ailelerin en çok bilinenlerinden birkaçı.

Emperyalist Batı kapitalizmi, ‘küreselleşme’ adı altında, dünya ekonomisini, “Uluslararası Para Fonu” (IMF)  “Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü” (OECD) ve “Dünya Ticaret Örgütü” (WTO) gibi finansal kuruluşlarla yönetmekte, iktidarını yaymakta ve ulusal ekonomileri yok etmektedir. İnsanların yaşam tarzlarını ve kültürlerini de çok uluslu şirketlerle yeniden dizayn etmeye çalışmaktadır.

Dinî inançları yok etmeyi ve ulus devletleri sonlandırarak tek bir dünya devletini hedefliyor. Yıllardır, “Dünya, ülkeler ve devletler tarafından değil küresel şirketler tarafından yönetilmelidir” diyerek, ülkelerin karar merkezlerine müdahale ederek, krizler çıkararak, terör örgütleri oluşturarak veya doğrudan darbeler yaparak kontrolleri altında tutmaya çalışıyorlar.

Böylece dünya zenginlikleri, bir avuç dünya elitinin kontrolüne geçiyor. Hedefleri, dünya ekonomisinin küreselleşmesi, küreselleşen bu ekonomiyi de uluslararası şirketlerin ve bankaların yönetmesidir. Böylece çok uluslu şirketler, silah sanayicileri, petrol şirketleri, dünya bankerleri, medya kartelleri ve uyuşturucu baronları kasalarını dolduracak. Afganistan’da, Ortadoğu’da ve Afrika’da oluk oluk kanlar akacak, insanlar ölecek, kadınlar dul çocuklar yetim kalacak.

İşte bu, “Yeni Dünya Düzeni” petrol savaşlarının ve dünya zenginliklerinin üstüne çökmenin, kısaca emperyalizmin yeni dilidir. “Yeni Dünya Düzeni”ni oluşturmak ve dünya zenginliklerini gasp ve talan etmek ve emperyal çıkarlarını sürdürmek için İslâm coğrafyasına uzattıkları oltanın ucundaki yem, hürriyet, özgürlük, barış ve demokrasi yemidir.

Bu saldırılar ve İslâmofobya algısı uğruna, Doğulunun saf ve zararsız yapısını kendisi için bir silah olarak kullanan Batılı, bunu ifade ederken “bilgiden yoksun, kendini idare edemeyen kişi” olarak vurgular. Sömürdüğü ve  savaşa sürüklediği ülkelere bakıldığında bu düşüncenin  arka planda var olduğu görülür. Batılı, Doğulunun sahip olduğu bu kimliği, Batı medeniyetlerine karşı duyulan sözde bir düşmanlık ile ilişkilendirir. Ve İslâm ile ilişkili terör saldırı tezini dünyaya duyurur.

Pandemi sonrası dünyanın yeniden şekillenmesi gündemde. Vuslat Dergisi olarak,  emperyalist  Batı aklının,  dünyanın yeniden dizayn edilmesi girişimlerini işledik.  Bu konunun uzmanı olan hocalarımızın kaleminden okuyucularımıza sunuyoruz. Batının bu Haçlı ve sömürü zihniyetinin iç yüzünü gündeme getirirken, Müslümanların bilinçlenmesine bir nebze katkımız olursa kendimizi bahtiyar hissedeceğiz. Bir sonraki sayıda buluşmak üzere hepinizi  Allah’a emanet ediyorum.

 Selâm ve duâ ile

Yazar:
Editör
logo
Bugünün ihyasından yarının inşaasına
Bize Ulaşın

0(216) 612 78 22

0(216) 611 04 64

vuslat@vuslatdergisi.com

Ihlamurkuyu Mah. Alemdağ Cad.
Adalet Sok. No:11 P.K 34772
Ümraniye / İstanbul