20 Ocak 2018 - Cumartesi

Şu anda buradasınız: / "FİLİSTİN HAKKINDA YANILGILAR" GÜNCELLENEREK YENİDEN BASILDI

"FİLİSTİN HAKKINDA YANILGILAR" GÜNCELLENEREK YENİDEN BASILDI


 

                                                                                                                                        

Ortadoğu Uzmanı Gazeteci- yazar Ahmet Varol’un kaleme aldığı “Filistin Hakkında Yanılgılar” isimli eseri genişletilmiş ve güncellenmiş haliyle Nida Yayınları tarafından yeniden basıldı.  Kitap gerçekten Filistin hakkında önemli bir boşluğu doldurmakta…

 

 

Filistin Hakkında Yersiz İddialar

 

Filistin halkı sadece topraklarının işgal edilmesi suretiyle değil tarihinin, geçmişinin, değerlerinin çarpıtılması suretiyle de haksızlığa uğratılmıştır. Bugün hâlâ Türkiye’de birçokları Filistin davasına, kutsal Kudüs ve Mescidi Aksa davasına mesafeli durmalarına gerekçe olarak Filistinlilerin kendi yurtlarını kendi elleriyle sattıkları iddiasını gösterirler. Bazılarının gerekçeleri ise Filistin halkının Osmanlıya ihanet ettiği iddiasıdır. Birçokları Filistin’de yaşanan gerçeklere bigane kalmakta kendilerini haklı gösterebilmek için bu iki iddianın her ikisinden birden yararlanırlar.

 

Filistin’de Yaşananlardan Habersiz Olmak

 

Bazıları Filistin’de yaşanan şartlardan habersiz oldukları halde oradaki mücadele tarzlarını sorgular, zulüm ve haksızlık edenleri değil bu zulme karşı direnişi, haklı mücadeleyi seçmelerinden dolayı Filistinlileri suçlarlar. “İntihar saldırıları” isimlendirmesi ister istemez birçoklarının zihinlerinde soru işaretlerinin oluşmasına yol açmıştır. “Siviller öldürülüyor” iddiası da Filistin halkının haklı mücadelesini haksız göstermenin bir başka aracı olarak kullanılır.

 

Zihinlerimiz Bulandırılmış

 

Bütün bu konular ve bunların yanı sıra daha birçok mesele hâlâ birçoklarının zihinlerini kurcalamaya devam ediyor. Birçokları bu sorulara kendilerini rahatlatacak kadar net ve tarihi gerçeklere dayanan cevaplar bulmakta zorlanmaktan dolayı sıkıntı çekiyor.

 

Filisin Hakkında Doğru Bilgiler

 

Ahmet Varol'un Filistin Hakkında Yanılgılar adlı eseri başta zikredilen hususlar olmak üzere Filistin davasıyla ilgili olarak zihinleri kurcalayan birçok önemli soruya cevap vermeye çalışıyor. Bütün bu konularda ayrıntılı ve müşahhas bilgiler içermesinden dolayı okuyucuların büyük ilgisine mazhar olan bu kitabın bundan önceki baskısının kısa süre içinde tükenmesi sebebiyle Nida Yayınları tarafından yeni dönemde yeni baskısı piyasaya çıkarıldı.

 

Sonuç

 

Filistin'de hızlı gelişmeler yaşanması sebebiyle şartlar, siyasi ortam ve statü de sürekli değiştiğinden kitabın içeriği yazarı tarafından bir kez daha gözden geçirilmiş ve son baskısı gerekli güncellemelerin yapılmasından sonra yapılmış.

 

 

HAYAT HAKKINDA İLHAM VEREN BİR ROMAN

 

                                                                              ‏

Vuslat Dergisi okuyucularının yakından tanıdığı, öykü yazarı Duran Çetin yeni kitabı Konya merkezli Karatay Akademi Yayınları’ndan çıktı.

 

Bu roman,  değerler eğitimine kapı aralıyor…

 

Hep mücadele içinde geçmiş hedefi olanların hayatları.

 

Romanı okuduğunuzda mutlu olmak ve huzurlu günler içinde kaybolmak için gerekenin ne olduğunu da çoktan anlamış olacaksınız.

 

Herkesi şaşırtan ve hayat felsefesini ortaya koyan o müthiş cevabını veriyordu Ebu Zer Gıfarî:

 

“Senin kölelikten kurtulmanı ben de isterim ama ben altın dolu keseyi alırsam; sen hür olacaksın ve ben köle olacağım.” Romanla köleliğimizi de sorgulayacak ve hayatın daha anlamlı olması için iç dünyanızdaki değişiklikleri bir bir yudumlayacaksınız.

 

En çok sevdiğimizi feda edebilmenin öyküsü var romanda. Ya da hiç feda edilmemesi gerekenlerin…

 

İnançlarından taviz vermeye başlayan Basri Ağa’nın değerlerini birer birer kaybediş öyküsünün hazin sonuçları…

 

Muhteşem yükselişin hikâyesi bu! Çünkü en büyük olmayı kafaya koymuştu. En büyük... Ve büyük denizlerde boğulmak...

 

Peygamber duasıyla zengin olan sahabe Salebe'den, gerçek aşkın ne olduğunu yaşayan peygamber aşığı Ebû Zer-i Gıfârî'nin ilginç hayatına kadar sarsıcı ve zihinlerdeki inkılâbı gerçekleştirecek bölümler ile yoğrulan roman…

 

Sonrası unutamayacağınız ve her anınızı sorgulayacağınız bir serüven. Muhteşem Yükseliş'in neyi ifade ettiğini okuyunca anlıyor ve geçmişinizi değerlendirme ihtiyacı hissediyorsunuz.

 

Bu roman herkese çok şey söylüyor. Oku beni diyor… Okuyanlar, özellikle Sorumluluk, Yardımseverlik, Adalet, Dostluk, Doğruluk, Sabır, Saygı ve Öz Denetim gibi konularda eğitilmiş olacaklar… Değerler eğitimine katkı yapan roman okuyucularını bekliyor.

 

İrtibat Tel: 0216 612 78 22 Vuslat Kitap Kulübü

 

 

 

Yazar:
Ziya Gündüz
logo
Bugünün ihyasından yarının inşaasına
Bize Ulaşın

0(216) 612 78 22

0(216) 611 04 64

vuslat@vuslatdergisi.com

Ihlamurkuyu Mah. Alemdağ Cad.
Adalet Sok. No:11 P.K 34772
Ümraniye / İstanbul