24 Kasım 2017 - Cuma

Şu anda buradasınız: / YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

 Kitabın Adı: Esmâu’l Kur’ân Makâsîdû’l Furkân

Yazarın Adı: Mustafa Çelik

Yayınevi: Yenda

Asrımızda Kur'ân-ı Kerim üzerine yapılan meal ve tefsir çalışmalarının kahir ekseriyetinin, Kur'ân'ın esmasına ve maksadına muhalif meyveler verdiğine şahid olmaktayız.

Tarih boyunca ilmi liyakati, ehliyeti olmaksızın Kur'ân-ı Kerim'in esmasına ve maksadına muhalif manaları Kur'ân'dan çıkarmaya çalışanların faaliyetleri, Müslümanları değil, İslâm düşmanlarını sevindirmiştir.

Kendi nazarlarıyla, reyleriyle, görüşleriyle Kur'ân ayetlerinin anlamlarını mukayyed kılmaya çalışanlar, Kur'ân'a karşı bilerek veya bilmeyerek cinayet işlemektedirler. Bu cinayetlerin önüne geçmenin en emin yolu, Kur'ân'ın esmasını ve maksadını gönle, güne ve gündeme taşımaktır.

Kitabın Adı: Allah’a Yaklaştıran Nafile İbadetler

Yazarın Adı: Abdullah Dâî

Yayınevi: İntişâr

Allah’a kul olan katıksız iman sahibi insanlar, Farzlarıyla, Nafileleriyle Rabbimiz Allah’a ibadet eden ve ibadette hiçbir şirk koşmayan muvahhidler, iman ve amel beraberliğini kesintisiz olarak sürdürdükleri müddetçe kâmil birer insan olurlar. Bilindiği gibi, insan-ı kâmil, mü’mini kâmildir.

Bu eseri okuyanlar, beyan olunan nafile ibadetleri hakkıyla yaparak, Rabbleri Allah’a kul olur, O’na yaklaşır ve rızasını kazanmaya gayret ederler…

Kitabın Adı: Dostmodern Darbe

Yazarın Adı: Hüseyin Kulaoğlu

Yayınevi:  Elvan

Akit Gazetesi muhabiri Hüseyin Kulaoğlu, “17 Aralık” sürecine ilişkin bazı gazeteci, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sanatçı ve siyasetçilerle yaptığı röportajları “Dostmodern Darbe” adıyla kitaplaştırdı.

Kitapta röportajları yer alan bazı isimler: Ahmet Taşgetiren, Serdar Arseven, Ali Bulaç, Yusuf Kaplan, Fatih Tezcan,  Bülent Yıldırım… 

Yazar:
Vuslat
logo
Bugünün ihyasından yarının inşaasına
Bize Ulaşın

0(216) 612 78 22

0(216) 611 04 64

vuslat@vuslatdergisi.com

Ihlamurkuyu Mah. Alemdağ Cad.
Adalet Sok. No:11 P.K 34772
Ümraniye / İstanbul